GWO-Temel Güvenlik Eğitimi

GWO Temel Güvenlik Eğitimi’nin (BST) tamamlanmasının ardından, katılımcılar rüzgar endüstrisinde çalışırken karşılaşılan tehlikeler ve bu tehlikelerin nasıl kontrol edileceği ve azaltılacağı konusunda bir farkındalığa sahip olacaklardır.

BST ayrıca katılımcıları acil bir durumda uygun şekilde yanıt vermek ve kişisel koruyucu ekipman, acil durum ekipmanı ve prosedürlerinin doğru kullanımı yoluyla güvenliklerini artırmak için bilgi, beceri ve güven ile donatacaktır.

Onaylı GWO Temel Güvenlik Eğitimi (BST), katılımcılara yangın farkındalığı, ilk yardım, yüksekte çalışma ve elle kaldırma ve taşıma gibi önemli beceriler kazandırır.

 

Eğitim Süresi 4 Gün (Eğitim içeriğinde belirtilen modüller ayrı ayrı sağlanabilmektedir)
Katılımcı Sayısı En fazla 6 kişi
Eğitim Talep Türü Kapalı grup + genel katılıma açık gruplar
Hedef Katılımcı Rüzgâr türbinlerinde çalışan; proje müdürleri, bakım onarım personeli, elektrikçiler, vinç çalışanları, kurulum ekipleri, saha müdürleri, süpervizörler, saha mühendisleri,  İSG (İş sağlığı ve güvenliği) personelleri
Eğitim Dili Türkçe / İngilizce
Eğitim Hedefleri Bu BST eğitimi, katılımcıların ilk yardım, yüksekte çalışma, elle kaldırma, yangın farkındalığı bilgi ve becerilerine sahip olarak kendilerini ve sektörde çalışan diğer kişileri desteklemelerini ve onları gözetebilmeleri, tahliye edebilmelerini, kurtarabilmelerini ve kayıplara uygun ilk yardım sağlayabilmelerini sağlayacaktır.
Eğitmen Nitelikleri Üniversite GWO Onaylı Eğitim Uzmanları
Eğitim İçeriği GWO Yüksekte Çalışma ( 2 gün)
GWO İlk yardım (1 gün)
GWO Yangın Güvenliği (0,5 gün)
GWO Elle Taşıma – Kaldırma (0,5 gün)
Eğitim Yöntemi Teorik + sınıf içi uygulamalar + saha uygulamaları
Değerlendirme Ön ve son değerlendirme sınavı + uygulama değerlendirmesi

Eğitime kayıt için, WINDA ID almanız gerekmektedir. WINDA ID almak için bu sayfadan indirebileceğiniz WINDA Talimatını takip etmenizi rica ederiz.
Eğitime katılmak için herhangi bir sağlık sorununuz olmadığını beyan etmeniz gerekmektedir. Sağlık beyanını bu sayfadan indirebilirsiniz. Sağlık beyan formu, eğitime geldiğinizde eğitmenlerimiz tarafından size imzalatılacaktır.

 

 

 

Comments are closed.