Home SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Balıkesir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde düzenlenen eğitim programlarına katılmak için herhangi bir ön şart var mıdır?

Katılmak istediğiniz eğitim için sitemizdeki eğitim başlığı altında yer alan “Kimler Katılabilir” alanını inceleyebilir veya Sürekli Eğitim Merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz. Bazı eğitimlerde konuyla ilgili olan asgari uzmanlığın belgelenmesi veya belli bir asgari eğitim düzeyi istenebilir. Merkezimizce düzenlenen eğitim programlarının çoğuna ilgi duyan herkes herhangi bir ön şart aranmaksızın kabul edilmektedir.

Eğitim programlarının gün ve saatleri hakkında bilgi verir misiniz?

Programa katılacakların talebine ve eğitici kadronun akademik yoğunluğuna göre gün ve saatler planlanmaktadır.

Eğitim programlarınızın açılma sıklığı nedir?

Eğitim programına göre değişmekle birlikte genellikle 15 katılımcıya ulaşıldığı takdirde istenilen sıklıkta açılabilmektedir.

Eğitimler nerede verilmektedir?

Eğitimlerimiz örgün ve uzaktan olmak üzere düzenlenmektedir. Uzaktan eğitimlerimiz; uzaktan öğretim yöntem ve teknikleri kullanılarak, online olarak microsoft teams üzerinden gerçekleştirilmektedir. Örgün eğitimlerimiz; Balıkesir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi dersliklerinde ve Balıkesir Üniversitesi’ne ait tüm dersliklerde verilmektedir.

Balıkesir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin yeri nerededir?

Adres:Dinkçiler Mah. Soma Cad. NEF Yerleşkesi No:20/1 Altıeylül/BALIKESİR

Eğitimleriniz kimler tarafından verilmektedir?

Eğitici kadromuz, Üniversitemiz akademik birimlerinde görev yapan ve Üniversitemiz dışında alanlarında uzman öğretim elemanlarından oluşmaktadır.

Eğitimlerimizin açılabilmesi için kaç kişi olması gerekir?

Eğitim programına göre farklılaşmakla birlikte genellikle 15-20 katılımcı ile programlar açılabilmektedir.

Eğitimlerinizde devam zorunluluğu var mı?

Katılımcılar kursa devam koşullarını yerine getirmekle yükümlüdürler. Katılımcılar, kurs sonunda belge alabilmek için teorik kursların/derslerin en az % 70’ine, pratik kursların/derslerin en az % 80’ine devam etmekle yükümlüdürler. Sertifika programlarının en az % 80’ine devam edilmesi zorunludur. Kursa devam durumu ilgili öğretim elemanı tarafından takip edilir. Yukarıda belirtilen şekillerde kursa devam etmeyen katılımcıya herhangi bir belge verilmez.

Kurumlardan gelen kapalı grup eğitim talepleri için uygulanan husus nedir?

Kurumlardan gelen eğitim talebinin ardından karşılıklı görüşmeler sonucunda belirlenen standartlarda eğitim hizmeti sağlanmaktadır. Eğitim standartları belirlendikten sonra Sürekli Eğitim Merkezi tarafından kurumlara eğitim teklifi sunulur.

İlgilenmekte olduğum bir programa ön kayıt nasıl yaptırabilirim?

Sitemizde yer alan ön kayıt formunu doldurarak, telefonla veya e-mail ile ilgilendiğiniz eğitim programına ön kayıt yaptırabilirsiniz.

İlgilenmekte olduğum bir programa kesin kayıt nasıl yaptırabilirim?

Sitemizde yer alan kesin kayıt formunu doldurarak kesin kayıt yaptırabilirsiniz.

Ancak kesin kayıtlar yeterli ön kayıt başvurusuna ulaşıldığında başlayacağından lütfen ön kayıt yaptırmadan ve birim görevlileri tarafından size ulaşılmadan kesin kayıt yaptırmayınız.

Eğitimleriniz ücretli mi?

Merkezimizce düzenlenen tüm eğitim programları ücretlidir.

Ödeme nasıl yapılıyor? Taksitli ya da kredi kartı ile ödeme yapma imkânı var mı?

Ödemelerinizi nakit ya da kredi kartı ile online olarak web sitemizden yapabilirsiniz. Kesin kayıt işlemleri ile birlikte ödeme işlemi de gerçekleştirilmektedir. Bazı eğitimlerde taksit imkânı sunulmaktadır.

Ödemelerini nakit yatıranlar; kesin kayıt işlemlerinde ödemeye ait banka dekontunu dosya seç alanını kullanarak sisteme yüklemelidir.

Ödeme dekontunu dosya seç alanından yükleyemediğiniz takdirde baunsem@balikesir.edu.tr adresine elektronik posta olarak gönderebilirsiniz.

Nakit Ödemeler İçin Banka Hesap Bilgileri

Alıcı: Balıkesir Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Açıklama kısmına “Eğitimin Adı” ve “Kursiyer ismi” yazılacaktır.

Halk Bankası Balıkesir Merkez Şubesi

Şube Kodu: 241

Hesap No: 44 1000 69

Alıcı: Balıkesir Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi

IBAN NO: TR52 0001 2009 2410 0044 1000 83

İndirim yapılabiliyor mu?

Web sitemizde yer alan ilgili eğitimin içeriği bölümünde indirim oranlarını bulabilirsiniz. İndirimlerden faydalanabileceği belirtilmiş olan kişiler, durumlarını belgelendirmeleri koşuluyla indirimden yararlanabilmektedir.

Eğitim ücreti iade ediliyor mu?

Program başlamadan önce katılımcının kendine ait hesap numarasını belirtir ıslak imzalı dilekçesini Merkezimize elden ulaştırması durumunda ücret iadesi yapılır. Program başladıktan sonra hiçbir koşul ve şartta ücret iadesi yapılmaz.

Eğitim programı başladıktan sonra ücret iadesi yapılıyor mu?

Program başladıktan sonra hiçbir koşul ve şartta ücret iadesi yapılmaz.

Eğitim sonunda verilen belgeler ve koşulları nelerdir?

Merkezimiz tarafından düzenlenen herhangi bir kursa katılarak devam koşullarını yerine getiren katılımcılara kursun adı belirtilerek “Katılım Belgesi” verilir. Sertifika Programı şeklinde açılmış olan kurslara katılarak devam koşullarını yerine getiren ve yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılara, kursun adı belirtilerek “Sertifika” verilir. Sertifika Programı sınavlarında başarılı olamayan, ancak gerekli diğer yükümlülükleri yerine getirmiş katılımcılara, sadece kursa devam ettiklerini belirtir “Katılım Belgesi” verilir. Sertifika ve Katılım Belgesi dışında Merkez tarafından verilebilecek yeterlilik ve başarı belgesi gibi belgelendirme talepleri Yönetim Kurulunca incelenerek karara bağlanır.

Sertifika sınavı hakkında bilgi verir misiniz?

60 saat ve üzeri eğitim programları sonunda yapılan sertifika sınavında başarılı olan katılımcılara, kursun adı belirtilerek “Sertifika” verilir. Başarılı olamayan katılımcılara 2 sınav hakkı daha verilir. Yapılan tüm sınavlarda başarılı olamayan katılımcılara “Katılım Belgesi” verilir.

Sağlık raporuyla hastalığı belgelenen ve eğitim programına devam edemeyen katılımcı sertifika sınavına girebiliyor mu?

Katılımcının derslere devamlılık süresi dikkate alınmaktadır. % 20 devamsızlık sınırını aşmayan katılımcı sertifika sınavına girebilmektedir. Ancak devamsızlığın % 20’sinin aşılması durumunda katılımcı, bir sonraki açılacak eğitim programının derslerine ve sınavına (tekrar bir ücret ödemeden) katılabilir.

Eğitimlerin sonunda staj ve/veya iş imkânı veriliyor mu?

Eğitimlerimiz sonunda staj ve/veya iş imkânı verilmemektedir.