YÖKDİL Sınavı ve YDS Bağlamsal İleri Okuma Eğitimi (Uzaktan Eğitim)

Eğitimin Amacı:

Bu eğitim kapsamında; YDS ve YÖKDİL Sınavına hazırlanan adayların bu sınavlarda karşılaşılan içerik ve konulara ilişkin ön okuma yapmaları, sıkça kullanılan bağlamları deneyimlemeleri ve buna ilişkin kelime dağarcıklarını geliştirmeleri hedeflenmektedir. Bu eğitimde okuma parçaları kullanılarak kursiyerlere, sınavda başarı için gerekli bakış açılarını kavrama, cümleler arası bağlantıları görme, yazının ana fikrini tahmin etme ve metin içinde yer alan anlamsal ip uçlarını kullanabilme gibi üst düzey okuma becerilerinin kazandırılmasını amaçlanmaktadır.

Yürütülecek bu eğitim 2024 yılı ocak ayı sonunda açılması planlanan “Yökdil Sınavı Soru Çözme Eğitimi” ve şubat ayı sonunda açılması planlanan “YDS Soru Çözme Eğitimi” kurslarının temelini oluşturacaktır. Daha önce yürütülen soru çözme eğitimlerinde yer alan katılımcıların deneyimleri ve talepleri de dikkate alınarak planlanan “Yökdil Sınavı ve YDS Bağlamsal İleri Okuma Eğitimi” ile, bu sınavlara girecek her seviyeden adaylar için okuma ve okuduğunu anlamanın (Reading Comprehension) yanı sıra ileri düzeydeki metinlerde karşılaşılan cümle çeşitliliğinin kavranması ve bu düzeydeki kelimelerin bağlamsal farklılıklarının öğrenilmesi amaçlanmaktadır.

Eğitimci:

Öğr. Gör. Uğur KORKMAZ (Yabancı Diller Yüksekokulu)

Eğitimin Tarihi:

05 Aralık 2023 – 11 Ocak 2024

Salı ve Perşembe akşamları 3 ders saati (120 dakika) olacak şekilde 20:00’da yürütülecektir.

Eğitimin Süresi:

Toplam 30 ders saati

Eğitimin Ücreti:

1000 TL

Eğitimin Düzenlenme Şekli :

Dersler Microsoft Teams uygulaması üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecektir.

Önemli Başlıklar:

* Kursiyer adaylarının girmeyi planladıkları sınav çeşitlerine göre farklı grupların oluşturulması da planlanmaktadır. Talep ve kontenjana göre hafta içi Pazartesi – Çarşamba akşamları Yökdil Sağlık veya Fen grubu oluşturulabilir. Kayıt esnasında hangi sınava (Yökdil Sağlık/Sosyal/Fen ya da YDS) gireceğinizi belirtmenizi önemle rica olunur.

* Türkiye’nin her yerinden eğitime katılabilirsiniz.

* Eğitim başlamadan önce kullanıcı adı ve şifre mail yoluyla tarafınıza iletilecektir.

 

 

Comments are closed.